Tu jesteś:

T-Mobile Office Park, najnowsza inwestycja Ghelamco, z certyfikatem BREEAM

T-Mobile Office Park

T-Mobile Office Park, najnowsza inwestycja Ghelamco Poland, to pierwszy oddany do użytku w Polsce budynek biurowy, który otrzymał certyfikat BREEAM na bardzo wysokim poziomie Excellent. W całej Europie istnieją zaledwie 34 budynki z taką oceną.

Certyfikat BREEAM  uwzględnia różne aspekty zrównoważonego budownictwa, m.in.: zdrowie i samopoczucie użytkowników, wydajność energetyczną, zużycie wody, zastosowanie innowacyjnych technologii i materiałów, optymalne wykorzystanie terenu, transport i lokalizację, minimalizację zanieczyszczeń i odpadów. W całej Europie istnieją zaledwie 34 budynki z taką oceną, w tym tylko 5 z nich to inwestycje już zakończone, pozostałe otrzymały certyfikaty na poziomie projektowania. Wśród istniejących budynków, którym przyznano certyfikat Excellent są m.in. budynek Science-Montoyer – siedziba Parlamentu Europejskiego. T-Mobile Office Park jest już szóstym i dotychczas najwyżej notowanym budynkiem, certyfikowanym w schemacie BREEAM w portfolio Ghelamco.

Siedziba T-Mobile od początku była projektowana zgodnie z wytycznymi certyfikatu, jednak deweloper przeprowadził proces certyfikacji dopiero po zakończeniu budowy. Inwestycja została oceniona przez Building Research Establishment i otrzymała 73,44 punktów, co pozwoliło na pewne uzyskanie certyfikatu z oceną Excellent. W T-Mobile Office Park, poza 40 tys. mkw. powierzchni biurowej, znajduje się przestronne patio z zielenią i elementami małej architektury. Kompleks zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne z centrum miasta i pobliskim lotniskiem im. F. Chopina.  Na terenie inwestycji dostępne są parkingi i prysznice dla ponad 140 rowerzystów oraz blisko 1300 miejsc parkingowych dla samochodów.

 

 

T-Mobile Office Park, najnowsza inwestycja Ghelamco, z certyfikatem BREEAM

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×