Tu jesteś:

Sterlinga Business Center z certyfikatem BREEAM i wynajęty w połowie

Sterlinga Business Center, Łódź

Budynek Sterlinga Business Center zlokalizowany przy ulicy Sterlinga 8 A w Łodzi otrzymał międzynarodowy certyfikat BREEAM. SBC jest tym samym pierwszym w Łodzi budynkiem, który może pochwalić się ekologicznym certyfikatem wydawanym przez organizację BRE (Building Research Establishment).

Uzyskanie certyfikatu BREEAM wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów dotyczących zarówno aspektu energooszczędności, jak również systemu zarządzania, począwszy od fazy projektowania poprzez proces budowy aż po kontrolę nad funkcjonowaniem budynku w trakcie jego użytkowania.  

Certyfikat BREEAM przyznany budynkowi Sterlinga Business Center (SBC) stał się dopełnieniem jego innowacyjnego projektu, potwierdzając jednocześnie wysoką pozycję  SBC jako najnowocześniejszego budynku biurowego w Łodzi. Rozwiązania, które miały wpływ na pozytywny wynik certyfikatu to przede wszystkim udogodnienia komunikacyjne związane z centralną lokalizacją,energooszczędne systemy monitorowane przez inteligentny system zarządzania budynkiem BMS (m.in. oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, windy), implementacja wodooszczędnych instalacji pozwalających na ograniczenie zużycia wody, odpowiednia utylizacja odpadów oraz zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych wpływających na wydajność budynku w ramach długiego cyklu użytkowania (Long Life Cycle).

Sterlinga Business Center to budynek biurowy w Łodzi, zlokalizowany w centrum miasta przy ulicy Sterlinga 8A.Budynek oferuje swoim najemcom ponad 13.400 mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. Na parterze SBC znajdują się powierzchnie handlowo-usługowe oraz kantyna przeznaczona dla najemców budynku. Parking dla 180 samochodów zlokalizowany został na dwóch kondygnacjach podziemnych. Funkcjonalność oraz niepowtarzalna bryła SBC, jest zasługą międzynarodowej pracowni architektonicznej Aedas.

Poziom wynajmu powierzchni w budynku Sterlinga Business Center, którego deweloperem jest firma Hines Polska, przekroczył 50 proc. Do najemców SBC należą firmy: Philips,Nycomed, Budimex, Plano-Invest, Arboretum, Tate & Lyle, Rule Financial oraz Sodexo.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×