Tu jesteś:

Skanska z rekordową umową

Kompleks Dominikański we Wrocławiu

Skanska Property Poland i HP Global Business Center kontynuują współpracę. Firmy podpisały umowę najmu we flagowej inwestycji Skanska we Wrocławiu – kompleksie Dominikański. HP wynajęło niecałe 16 400 mkw. powierzchni biurowej. To największa taka umowa w historii Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największa umowa najmu dla HP GBC w Polsce. Według danych CBRE jest to również największa transakcja najmu powierzchni biurowej w miastach regionalnych w kraju w roku 2014.

Nowa wrocławska siedziba HP znajdzie się w obu budynkach kompleksu Dominikański. Firma wynajmie również 166 miejsc parkingowych. Specjalizująca się w dostarczaniu usług dla biznesu spółka koncernu Hewlett-Packard planuje przeprowadzkę na przełomie roku 2015/2016.

To nie pierwsza transakcja najmu pomiędzy HP i Skanska Property Poland. W 2009 roku firmy podpisały umowę na wynajem powierzchni biurowej w budynku Grunwaldzki Center we Wrocławiu.

Dla HP Global Business Center Dominikański oznacza połączenie dotychczasowych dwóch biur (Globis i Grunwaldzki Center) w jednej lokalizacji. Trzecie biuro pozostanie w zabytkowym budynku Renoma.

Łączna powierzchnia najmu w Dominikańskim wyniesie ponad 40 000 mkw. Użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy parking podziemny na około 370 miejsc parkingowych. Kompleks będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold.

Dominikański jest w 52 proc. wynajęty około 10 miesięcy przed zakończeniem budowy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×