Tu jesteś:

Skanska: trzy projekty biurowe w 2012 roku

Green Horizon, Łódź

Firma Skanska Property Poland planuje oddać do użytku w 2012 roku 3 duże projekty biurowe, które łącznie po ukończeniu dostarczą na rynek ponad 83 tys. mkw. nowoczesnej  powierzchni biurowej. Projekty szwedzkiego dewelopera powstają w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. 

We Wrocławiu w pierwszym kwartale 2012 roku oddana do użytku zostanie I faza biurowca Green Towers. "Zielone wieże" to drugi projekt komercyjny Skanska Property Poland we Wrocławiu. W 2009 roku do użytku oddany został budynek Grunwaldzki Center, pierwszy obiekt biurowy zrealizowany w tym mieście przez firmę Skanska.Łączna wartość inwestycji związanej z budową kompleksu biurowego Green Towers wyniesie 48 mln euro (budynki A i B). Kompleks dostarczy na dolnośląski rynek 23 300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Za projekt obiektu odpowiada biuro architektoniczne Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o. o. z Wrocławia.

W stolicy szwedzki deweloper w IV kwartale 2012 odda do użytku I fazę pre-certyfikowanego w systemie ratingowym LEED budynku Green Corner na warszawskiej Woli.Green Corner będzie posiadał 7 kondygnacji naziemnych oraz 265 miejsc postojowych zlokalizowanych w parkingu podziemnym. W budynku znajdzie się także specjalny podziemny parking dla rowerów. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe Sp. z o.o. Budynek będzie oferował potencjalnym najemcom 27 000 m.kw.

Łódzki kompleks biurowy Green Horizon będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 33 000 mkw. Budowa pierwszej fazy projektu rozpoczęła się w drugim kwartale 2011 roku, a jej zakończenie jest planowane na czwarty kwartał 2012 roku. Za projekt obiektu zlokalizowanego u zbiegu ulic Pomorskiej i Gen. Palki w łodzi odpowiada Medusa Group. Green Horizon otrzymał precertyfikację środowiskową LEED na poziomie Gold, natomiast Green Corner oraz Green Towers precertyfikację środowiskową LEED na poziomie Platinium.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×