Tu jesteś:

Skanska sprzedaje pierwszy budynek Generation Park

Generation Park

Skanska sprzedała pierwszy budynek warszawskiego kompleksu biurowego Generation Park. Nieruchomość została zakupiona przez HANSAINVEST Real Assets GmbH – jedna z firm inwestycyjnych w Niemczech. To druga transakcja funduszu w Polsce i druga z biurową spółką Skanska.

Pierwszy z trzech budynków kompleksu Generation Park to ok. 21 tys. mkw. powierzchni biurowej, która została oddana do użytku w listopadzie bieżącego roku. Już w grudniu przeprowadzkę rozpocznie zespół Citi Service Center Poland, który zajmie w sumie niemal 19 000 mkw., tworząc w Warszawie jedno z centrów usług wspólnych Citi na świecie. Generation Park zlokalizowany jest  przy Rondzie Daszyńskiego, w pobliżu linii metra.

Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Pierwszy budynek warszawskiego kompleksu to drugi zakup funduszu zarządzanego przez HANSAINVEST w ciągu ostatniego roku w Polsce. W grudniu 2016 roku fundusz zakończył transakcję kupna Atrium 2, swoją pierwszą na rynku biurowym w Polsce.

W trakcie transakcji sprzedaży HANSAINVEST Real Assets doradzała firma MF Capital, z kolei Colliers International i Cushman & Wakefield wspomagały Skanska. Doradcami prawnymi w trakcie transakcji były firmy Greenberg Traurig - po stronie nabywcy - oraz Dentons - po stronie sprzedającego. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×