Tu jesteś:

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln euro

Generation Park Z, fot. Rafał Tomczyk

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie funduszowi Deka Immobilien, jednemu z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już czwarty projekt Skanska zakupiony przez tego inwestora w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sektor biurowy pozostaje jednym z najbezpieczniejszych w aktualnej sytuacji rynkowej. Połączenie godnej zaufania marki Skanska i wysokiej jakości ponadczasowego budynku, wynajętego renomowanym najemcom, tworzy wartościową i stabilną inwestycję, nawet w niepewnych czasach – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Generation Park Z jest częścią złożonego z trzech budynków kompleksu biurowego Skanska zlokalizowanego na warszawskiej Woli, przy Rondzie Daszyńskiego. Biurowiec oferuje ok. 19 tys. mkw. najmu, a także 110 podziemnych miejsc parkingowych dla samochodów i 102 dla rowerów. W budynku znajduje się również dogodna infrastruktura dla rowerzystów i biegaczy, w tym prysznice i przebieralnie.

Nowa dzielnica biznesowa w Warszawie, zlokalizowana wokół Ronda Daszyńskiego, rozwija się na naszych oczach. Generation Park jest jednym z najważniejszych projektów biurowych, które tworzą to nowe centrum biznesowe. Sukces komercyjny budynku Generation Park Z potwierdza, że nasze podejście do tworzenia miejsc do pracy odpowiada na potrzeby najemców i inwestorów. To już nasza czwarta transakcja z Deka Immobilien w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i dowód na to, że cieszymy się długoterminowym zaufaniem ważnych graczy na biurowej mapie inwestycyjnej - mówi Mariusz Krzak, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Popyt na nowe biura w stolicy Polski pozostaje bardzo wysoki. W 2019 roku oddano do użytku siedemnaście nowych budynków o łącznej powierzchni 162 tys. mkw., a według firmy JLL, Generation Park Z był jednym z trzech największych projektów biurowych.

Kompleks Generation Park składa się z trzech budynków biurowych oferujących ok. 87 tys. mkw. Inwestycja korzysta z bliskości bardzo dobrych połączeń komunikacyjnych, w tym przystanków drugiej linii metra, tramwajów i autobusów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego.

Generation Park Z otrzymał precertyfikat LEED Platinum, a obecnie ubiega się o certyfikaty WELL oraz „Obiekt bez barier”. Ten drugi będzie stanowił dowód, że budynek jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lub poruszających się z dziećmi.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×