Tu jesteś:

Skanska rozpoczyna budowę drugiej fazy kompleksu biurowego Green Horizon

Green Horizon w Łodzi.

Skanska Property Poland rozpoczyna drugi etap inwestycji biurowej Green Horizon w Łodzi. Całkowita powierzchnia najmu w tym kompleksie wyniesie 33 000 mkw., z czego na budynek B przypadnie 14 000 mkw. Budowa pierwszej fazy Green Horizon rozpoczęła się w drugim kwartale 2011 roku, a jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2012 roku.

Powierzchnia biurowa w budynku A została wynajęta w 97 proc. Firma Infosys BPO Poland, która zamierza się do niego wprowadzić w listopadzie tego roku, wynajęła w pierwszej fazie inwestycji w sumie ok. 15 000 mkw. Oprócz Infosys, umowę najmu powierzchni biurowej podpisano także z wykonawcą budynku, czyli firmą Skanska S.A. Oddanie do użytku budynku B przewidziane jest z kolei na drugi kwartał 2013 roku.

- Green Horizon to jeden z pięciu projektów, nad którymi obecnie pracujemy, przy czym dwa z nich realizowane są w Warszawie, a trzy to inwestycje na rynkach regionalnych. Skanska wierzy w potencjał miast regionalnych, dlatego też podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu budowy drugiej fazy Green Horizon. Dzięki temu łódzkie firmy będą miały dostęp do nowoczesnej powierzchni biurowej, zaprojektowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz z wykorzystaniem innowacyjnych technologii – powiedział Marcin Łapiński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

Green Horizon to pierwszy w Łodzi biurowiec, który będzie certyfikowany w systemie LEED. Obiekt, który powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju uzyskał już precertyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.

Kompleks biurowy Green Horizon będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 33 000 mkw. (budynek A – 19 000 mkw. oraz budynek B – 14 000 mkw.). Siedmiokondygnacyjny kompleks będzie dysponować dwupoziomowym parkingiem podziemnym z 395 miejscami, a także parkingiem rowerowym oraz prysznicami i szatniami dla rowerzystów. W biurowcu powstanie także część handlowa o powierzchni około 1 000 m2 (pierwsza faza), w której mieścić się będą sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne oraz restauracja. Green Horizon został zaprojektowany przez medusa group, a jego generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Za komercjalizację powierzchni odpowiada natomiast Skanska Property Poland. Dotychczas umowy najmu powierzchni w budynku A w kompleksie Green Horizon podpisały firmy Infosys BPO Poland i Skanska S.A. Budowa pierwszej fazy projektu (budynek A) rozpoczęła się w drugim kwartale 2011 roku, a jej zakończenie jest planowane na czwarty kwartał 2012 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×