Tu jesteś:

Skanska rozpoczyna budowę II fazy Green Towers we Wrocławiu

Green Towers, Wrocław

Skanska Property Poland rozpoczęła właśnie prace związane z budową II fazy projektu Green Towers (budynek B). Ta zielona inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu. Powierzchnia najmu drugiego budynku w kompleksie Green Towers wyniesie około 11 600 mkw., a jego oddanie do użytku zaplanowano na przełom 2012 i 2013 roku.

Pierwsza umowa najmu powierzchni biurowej została podpisana z firmą Ernst & Young. We wrześniu 2011 r. do grona najemców Green Towers dołączyły dwie kolejne firmy. Grupa Allegro zajmie ok. 1 500 mkw. powierzchni biurowej w budynku A.  Nowy najemca planuje wprowadzić się do zielonego biurowca w kwietniu 2012 roku. Podobnie jak we wszystkich projektach biurowych Skanska,podczas budowy i projektowania Green Towers zastosowano liczne zielone rozwiązania, a obiekt został precertyfikowany na najwyższym, platynowym poziomie w systemie certyfikacji środowiskowej LEED. Zaangażowanie w ochronę środowiska to pole, na którym obie firmy znalazły wspólny język.

Druga umowa najmu została podpisana z lokalną firmą z branży gastronomicznej, która w o bubudynkach kompleksu planuje otworzyć kantyny. Łączna powierzchnia obu lokali wynosić będzie 500 mkw.

 “Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie budowy II fazy kompleksu Green Towers ze względu na ogromny potencjał Wrocławia oraz jego wizerunek miasta dynamicznego, które chętnie wspiera nowe inwestycje. Obserwujemy także coraz większe zainteresowanie powierzchniami biurowymi w zielonych budynkach, zarówno ze strony przyszłych najemców, jak i inwestorów” –powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

Green Towers to drugi projekt komercyjny Skanska Property Poland we Wrocławiu. W 2009 roku do użytku oddany został budynek Grunwaldzki Center, pierwszy obiekt biurowy zrealizowany w tym mieście przez firmę Skanska.Łączna wartość inwestycji związanej z budową kompleksu biurowego Green Towers wyniesie 48 mln euro (budynki A i B).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×