Tu jesteś:

Skanska oddaje do użytku budynek A w kompleksie Green Towers

Green Towers budynek A, Wrocław.

W połowie kwietnia br. do budynku Green Towers A, zlokalizowanego przy ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu, wprowadzili się pierwsi najemcy: firmy Ernst & Young oraz Grupa Allegro. Obiekt, zrealizowany przez Skanska Property Poland, został oddany od użytku 28 marca 2012 roku, czyli zgodnie z harmonogramem dewelopera.

Podobnie jak wszystkie projekty Skanska Property Poland, kompleks Green Towers powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i uzyska certyfikację w systemie LEED. Oddanie do użytku budynku B, którego powierzchnia będzie wynosić 11 600 mkw.planowane jest na przełom 2012 i 2013 roku.

Podczas budowy Green Towers zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania, Budynek wyposażony jest m.in. w energooszczędny system oświetlenia, adiabatyczne nawilżacze powietrza oraz efektywny system klimatyzacji oparty na tzw. fan-coilach wyposażonych w energooszczędne silniki. Użytkownicy Green Towers do swojej dyspozycji będą mieli parking rowerowy oraz szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Dzięki umowie podpisanej przez Skanska Property Poland z firmą Tauron do Green Towers dostarczana będzie energia pochodząca ze źródeł odnawialnych, a odbiorem i recyklingiem odpadów zajmie się firma Stena.

Green Towers to zielony kompleks biurowy klasy A, który powstaje zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa. Projekt został już precertyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED na platynowym poziomie. Kompleks Green Towers składać się będzie z dwóch dziesięciokondygnacyjnych budynków biurowych, których łączna powierzchnia najmu wyniesie 23 300 mkw. W każdym z budynków znajdzie się pion komunikacyjny z 5 windami i 2 klatkami schodowymi. Najemcy będą mieli do dyspozycji również dwupoziomowy parking podziemny z 325 miejscami parkingowymi oraz dodatkowo 32 miejsca postojowe na zewnątrz kompleksu. Użytkownicy obu biurowców będą mogli korzystać także z parkingu dla rowerów. Green Towers został zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o. o. z Wrocławia, a generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest Skanska Property Poland.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×