Tu jesteś:

Skanska na dłużej we Wrocławiu

21 marca w Muzeum Architektury Wrocławia odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod najnowszą inwestycję biurową Skanska – Nowy Targ. Do tuby, która znajdzie się w fundamentach biurowca, oprócz aktu erekcyjnego dołączono karteczki z imionami uczestników. 

Skanska wmurowała kamień węgielny pod swój szósty projekt biurowy we Wrocławiu. Nowy Targ, położony przy ul. Św. Katarzyny w samym sercu Wrocławia, zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019 roku.

Nowy Targ dostarczy blisko 22 000 mkw. powierzchni biurowej, gdzie docelowo może pracować nawet 2,5 tys. specjalistów. Na parterze powstaną otwarte na miasto kawiarnie i butikowe, różnorodne lokale usługowe. Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. 

Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2019. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A, a autorem projektu architektonicznego została Maćków Pracownia Projektowa. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×