Tu jesteś:

Skanska Property Poland po raz kolejny inwestuje we Wrocławiu

Green Towers, Wrocław.

Skanska Property Poland, deweloper zielonych powierzchni biurowych, który z Wrocławiem związany jest już kilkoma inwestycjami, nabył prawo wieczystego użytkowania działki przy Placu Dominikańskim.

Najnowsza inwestycja Skanska Property Poland we Wrocławiu zostanie zlokalizowana w rejonie ulic: Wierzbowej, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego. Działka, do której prawo wieczystego użytkowania deweloper kupił od prywatnego właściciela we wrześniu 2011 r., ma powierzchnię ponad 9 500 mkw.

- Planujemy budowę obiektu biurowego z częścią usługowo-handlową. Prace projektowe rozpoczniemy niezwłocznie, w oparciu o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a projekt architektoniczny będzie konsultowany z architektem miejskim – mówi Bartosz Kalinowski, project manager Skanska Property Poland

Do tej pory Skanska Property Poland wybudowała we Wrocławiu biurowiec Grunwaldzki Center, przy rondzie Reagana, a w marcu 2012 r. odda do użytkowania I fazę budowanego z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju kompleksu Green Towers przy ulicy Strzegomskiej. Kolejnymi inwestycjami Skanska Property we Wrocławiu są II faza kompleksu Green Towers, gdzie trwają już prace budowlane, oraz projekt Green Day, zlokalizowany u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej, którego rozpoczęcie jest planowane na I połowę 2012 roku.

Jak wszystkie wznoszone przez Skanska Property Poland budynki, również nieruchomość na nowo nabytym gruncie zostanie zrealizowana z wykorzystaniem energooszczędnych technologii i w zgodzie z zasadami eko-certyfikacji GreenBuilding i LEED.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×