Tu jesteś:

Senator z pozwoleniem na użytkowanie

Biurowiec Senator, Warszawa.

Firma Ghelamco Poland ukończyła budowę biurowca Senator. Obiekt znajdujący się przy ul. Bielańskiej w Warszawie uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Do Senatora wprowadzają się już pierwsi, najemcy.

Projekt Senator to budynek biurowy łączący w sobie historyczną architekturę i nowoczesne wnętrza biurowe. Budynek znajduje się przy ul. Bielańskiej w Warszawie. Ostateczny kształt budynku powstał na deskach kreślarskich belgijskiej pracowni Jaspers & Eyers przy współpracy polskich architektów z firmy AB-Projekt oraz Architraw GB specjalizującej się w renowacjach i odbudowach. Całość projektu uzgadniana była z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Biurowiec Senator jest nowoczesnym budynkiem, o łącznej powierzchni 25 tys. mkw. zlokalizowanej na 6 kondygnacjach. Parter przeznaczony został na działalność handlowo-usługową. Na kolejnych kondygnacjach zaplanowano powierzchnię biurową – 23,6 mkw. W budynku znajdują się 2 wejścia do części biurowej, którą obsługują 3 recepcje z holami windowymi. Pod budynkiem zlokalizowany jest parking podziemny z wjazdem od strony al. Solidarności, zapewniający miejsce 339 samochodom.

Wnętrze budynku wyposażone zostało w rozwiązania techniczne charakterystyczne dla nowoczesnych biurowców m.in. podnoszone podłogi i podwieszane sufity, centralny system ogrzewania i klimatyzacji z kontrolą wilgotności i podziałem na strefy. Cały budynek wyposażony jest systemem zarządzania BMS oraz strukturalne okablowanie. Podobnie jak w innych biurowcach zrealizowanych przez Ghelamco, także i tu deweloper zamontował uchylne okna – rozwiązanie szczególnie cenione przez najemców. Duże powierzchnie piętra, maksymalnie do ok. 4 tys. mkw.

Głównym najemcą Senatora jest firma PKN Orlen, która wynajęła powierzchnię ponad 9 tys. mkw. W Senatorze swoje biura będą miały także firmy wchodzące w skład Grupy Rabobank, które zajmą blisko 3 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wśród najemców biurowca znajdują się także firmy Euronet i BRE Bank S.A. Firma Euronet, wynajęła powierzchnię 1,7 tys. mkw.. Firma BRE Bank S.A., zajmie powierzchnię 1,6 tys. mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×