Tu jesteś:

Rynek biurowy w Polsce na przestrzeni I półrocza

Elżbieta Czerpak, Dyrektor Działu Badań Rynku Knight Frank

Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce przekroczyły 9,6 mln mkw. na koniec czerwca 2017 r. – wynika z najnowszego raportu Knight Frank ("Polska – Rynek biurowy I połowa 2017"), który naświetla sytuację na największych rynkach biurowych. W Warszawie i sześciu głównych rynkach regionalnych zasoby biurowe po I półroczu zbliżyły się już do 9 mln m kw., podczas gdy w budowie pozostawało 1,6 mln mkw.  

Dobra sytuacja gospodarcza Polski i warunki sprzyjające otwieraniu nowych biznesów znajdują odzwierciedlenie w kondycji rynku nieruchomości biurowych. W I połowie 2017 roku było to widoczne m.in. w niesłabnącym popycie na powierzchnię biurową w całym kraju i rosnącej aktywności deweloperów na niemal wszystkich kluczowych rynkach biurowych. W Polsce, w największych miastach, buduje się obecnie ponad 1,6 mln m kw. powierzchni biurowej, z czego prawie 600.000 mkw. zostanie oddane do użytku już w II półroczu 2017 roku – podkreśla Elżbieta Czerpak, Dyrektor Działu Badań Rynku Knight Frank. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×