Tu jesteś:

Rusza pierwszy etap budowy Copernicus Square

Copernicus Square, Warszawa

Rusza pierwszy etap działań w ramach budowy zespołu biurowo-mieszkaniowo-handlowego Copernicus Square na terenie dawnej warszawskiej Elektrowni Powiśle z 1904 r., W ciągu 2 lat firma Hochtief Development Poland odda do użytku projekt, który dzięki zachowaniu i wyeksponowaniu większości historycznych obiektów kompleksu oraz połączeniu ich z nowymi powierzchniami, zachowa postindustrialny charakter.

W pierwszym etap budowy polega na rozbiórce części dawnych budynków kompleksu, niewpisanych do rejestru zabytków.

Prace rozbiórkowe, zgodnie z zatwierdzonym przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy projektem budowlanym stanowią inaugurację procesu budowlanego Copernicus Square.

Demontaż, zaakceptowany przez Stołecznego Konserwatora Zabytków, obejmie pięć obiektów XX-wiecznej elektrowni, nieewidencjonowanych jako zabytki: kotłownię, warsztat, rozdzielnię, łącznik między budynkami D2 (dawnej maszynowni), D3 (biurowca elektrowni z 1920 r.) i D5 (budynkiem dawnego kesonu), a także budynek transportu i budynek inwestora

Ta część działań pozwoli na oczyszczenie i uporządkowanie obszaru inwestycji, a jej celem jest przygotowanie terenu do dalszych prac budowlanych. Rozbiórka prowadzona będzie przy jednoczesnym zabezpieczeniu elementów konstrukcyjnych i ścian zewnętrznych przyległych obiektów zabytkowych.

Copernicus Square powstanie na warszawskim Powiślu między ulicami Dobrą, Leszczyńską, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Zajęczą. W zrewitalizowanych budynkach historycznych XX-wiecznej Elektrowni Warszawskiej i w pięciu nowych obiektach zostanie oddanych do użytku ponad 41 tys. mkw. powierzchni, w tym: 26,295 tys. mkw. biur , 8,359 tys. mkw. handlu i usług, 5,912 tys. mkw. mieszkań i parking podziemny.

W ramach adaptacji kompleksu, w ścisłej współpracy ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków zostaną utrzymane i wyeksponowane historyczne elementy, np. stare konstrukcje i stalowe szkielety, leje z dawnej kotłowni, olbrzymi bębnowy filtr do wody rzecznej czy suwnice z budynku maszynowni. W ramach kompleksu powstaną dostępne dla wszystkich mieszkańców place miejskie: Plac Wiślany, Plac Przyrody, Plac Techniki i Plac Historii.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w ciągu 24 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych.

Copernicus Square, Warszawa

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×