Tu jesteś:

Rusza największa inwestycja biurowa w Gdyni

Rusza budowa największego projektu biurowego w Gdyni - 3T Office Park. W ramach inwestycji powstanie obiekt o 3 wieżach i 38,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Inwestorem biurowca jest spółka 3T Office Park Sp. z o.o.

Budowa 3T Office Park rozpocznie się w II kwartale 2019 roku. Kompleks biurowy powstanie w Gdyni przy ul. Kazimierza Górskiego – w dobrze skomunikowanej, wielofunkcyjnej dzielnicy, obejmującej m.in. przystanki SKM i PKM, Halę Gdynia Arena, biurowce przy ul. Łużyckiej, kompleksy sportowe oraz centrum handlowe Riviera. Całkowita powierzchnia użytkowa 3T Office Park wyniesie 54,9 tys. mkw., z czego powierzchnia najmu 38,5 tys. mkw. Do dyspozycji użytkowników budynku oddany zostanie parking podziemny z 420 miejscami parkingowymi oraz 250 miejscami dla rowerów.

Cieszę się z rozpoczęcia realizacji kolejnego projektu biurowego na trójmiejskim rynku. W przeszłości mieliśmy okazję od podstaw tworzyć lokalny rynek nowoczesnych powierzchni biurowych (m.in. Allcon@park, Łużycka Office Park czy Łużycka Plus). Warto podkreślić, że 3T Office Park powstaje w świetnej pod względem komunikacyjnym i funkcjonalnym lokalizacji, z punktu widzenia biznesu jednej z najlepszych w Trójmieście. Jestem przekonany, że ten czynnik w połączeniu z wysoką jakością obiektu sprawi, że stworzymy bardzo atrakcyjne miejsce dla najemców – mówi Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.

3T Office Park będzie biurowcem klasy „A”, obiekt otrzymał certyfikat Interim w brytyjskim systemie oceny budynków BREEAM na poziomie „Excellent”. Budynek powstanie ponadto w zgodzie z wymogami Fundacji „Integracja”, co ma potwierdzić certyfikat „Obiekt bez barier”. 3T Office Park zostanie tym samym w pełni przystosowany do pracy i poruszania się osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycja będzie realizowana w formule generalnego wykonawstwa. Całość realizacji będzie koordynowana w imieniu inwestora przez spółkę Gleeds Polska, odpowiedzialną m.in. za zarządzanie projektem i kosztami, zapewnienie inspektorów nadzoru oraz koordynację dotyczącą certyfikacji BREEAM.

Autorem projektu architektonicznego jest AHR Architects z siedzibą w Londynie i biurem w Warszawie – pracownia z dużym doświadczeniem w realizacjach uwzględniających założenia budownictwa zrównoważonego.

Zakończenie realizacji 3T Office Park planowane jest na II kwartał 2021 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×