Tu jesteś:

Rusza budowa Central Point

Central Point - integracja z metrem

12 kwietnia Immobel Poland i Warbud S.A. podpisały umowę na realizację I etapu prac budowlanych w ramach inwestycji Central Point. 

21-kondygnacyjny budynek, umiejscowiony bezpośrednio nad jedynym w Warszawie skrzyżowaniem linii metra, będzie osadzony na ścianach szczelinowych i baretach, czyli systemie głębokiego fundamentowania.

To właśnie za realizację sięgających blisko 39 metrów w głąb ziemi ścian szczelinowych będzie odpowiedzialny Warbud. Obsługę prawną procesu negocjacji umowy świadczyła Kancelaria Prawna Magnusson. Ten etap prac ma zostać zakończony do 31 sierpnia 2018 roku. Do tego momentu zostanie wybrany także generalny wykonawca całego obiektu.

Central Point realizowany jest w newralgicznym miejscu stolicy - na przecięciu jednych z głównych arterii warszawskiego Śródmieścia - czyli skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Biurowiec, nadwieszony nad stacją metra Świętokrzyska i zintegrowany z nią, będzie prezentował rozwiązania konstrukcyjne i aranżacyjne takie jak system podciągów zaczerpniętych z techniki mostowej, czy climate ceiling: sufity grzewczo - chłodzące.

Cztery z pośród 26 kondygnacji biurowca będą zlokalizowane pod ziemią. Najniższa z nich – przeznaczona na halę parkingową – będzie umiejscowiona na poziomie -13,5 m (górna płaszczyzna płyty dennej). Jednak ściany szczelinowe, na których opierać ma się cały budynek sięgają jeszcze niżej – bo aż 39 metrów w głąb ziemi. Budowa części podziemnej Central Point będzie trwałaok. 9 miesięcy, natomiast cały obiekt ma zostać oddany do użytku przed końcem drugiego kwartału 2020 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×