Tu jesteś:

Regus rusza z franczyzą coworkingów i biur serwisowanych

Fot. Regus

Regus, wiodący na świecie dostawca elastycznych przestrzeni do pracy, należący do grupy IWG, umożliwia po raz pierwszy polskim franczyzobiorcom dołączenie do dynamicznie rozwijającej się branży flex.

Elastyczne przestrzenie do pracy, zwane czasami coworkingiem stały się w ostatnich latach jedną z najszybciej rozwijających branż. Koncept najmowania w pełni serwisowanych biur na okres od kilku godzin do nawet kilku lat, z roku na rok pozyskuje co raz więcej zwolenników nie tylko wśród startupów, ale i wśród wielkich korporacji. Szacuje się, że branża rośnie w tempie 24% rocznie[1]. Do 2020 r. 50% wszystkich pracowników będzie pracować zdalnie przez większość tygodnia[2], a w 2022 r. liczba pracujących zdalnie na całym świecie sięgnie 1,87 miliarda[3]. Jak przewiduje JLL biura elastyczne mogą stanowić aż 30% nieruchomości korporacyjnych w 2030 roku[4].

Rafał Gabteni – Regus Area Director na Polskę mówi: w najbliższych latach 3 na 10 budynków przy głównych ulicach na całym świecie może oferować usługi franczyzy. Rynek biur serwisowanych i coworkingów jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków na świecie. Cieszymy się zatem, że polscy franczyzobiorcy pomogą nam szerzyć koncepcję elastycznej pracy, która - jak wynika z ostatnich badań IWG - obecnie jest jednym z najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych wśród pracowników.

Regus, który w roku 1989 jako pierwszy na świecie wprowadził koncept elastycznych przestrzeni do pracy, przez ostatnich 30 lat rozwinął model biznesowy, który został przetestowany w różnych scenariuszach gospodarczych. Dzięki temu doświadczeniu Regus może zapewnić partnerom poczucie bezpieczeństwa oraz możliwości uzyskania wysokiego procentu zwrotu z inwestycji. Najatrakcyjniejszym benefitem dla franczyzobiorców oraz ich klientów jest jednak dostęp do sieci ponad 3300 biur grupy IWG, do której należy Regus. Oznacza to, że klienci franczyzobiorców Regusa mogą w ramach abonamentu korzystać z biur w ponad 1100 miastach w 110 krajach.

Wyobraź sobie, że w czasie rosnącej popularności znanych dziś franczyzowych restauracji czy centrów fitness, zdecydowałeś się na współpracę z jedną z nich. Podobne lub nawet większe korzyści czekają teraz w sektorze tzw. flex, czyli biur serwisowanych, przestrzeni współdzielonych, coworkingów. To jest ten czas, gdy kolejna, niestandardowa branża franczyzowa ma ogromny potencjał wysokich zwrotów z inwestycji - mówi Klaus Koponen IWG Area Director na Polskę I Finlandię.

W ramach nowego programu, przez cały okres inwestycji, Regus zapewnia franczyzobiorcom kompleksową infrastrukturę wspierającą. Globalny zespół franczyzowy firmy Regus ściśle współpracuje ze swoimi nowymi operatorami, począwszy od etapu doboru odpowiedniej lokalizacji, przez wsparcie operacyjno-marketingowe, po detale typu 24-godzinna obsługa klienta. Dzięki dodatkowym partnerom franczyzowym z Polski, Regus chce przyspieszyć swój globalny wzrost.

[1] Źródło: Forbes 2017 quoting Emergent Research.

[2] Źródło: Flexjobs.com, 2017 doroczne badanie.

[3] Źródło:Strategy Analytics.

[4] Źródło:JLL research.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×