Tu jesteś:

Raport "Poland your place to invest 2017"

Na targach nieruchomości MIPIM w Cannes odbyła się prezentacja raportu "Poland your place to invest 2017". Na spotkaniu były obecne wszystkie miasta, które współpracowały przy tworzeniu publikacji dla przyszłych inwestorów, w tym także Warszawa.

- Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim ośmiu miastom partnerskim, a także agencjom rynku nieruchomości, które uczestniczyły w tworzeniu tego raportu. Ufam, że wspólnymi siłami stworzyliśmy satysfakcjonujący i wiarygodny materiał dla inwestorów, który zachęci ich do inwestowania właśnie w Polsce – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Raport zawiera analizę potencjału inwestycyjnego całego kraju oraz szczegółowe informacje dotyczące miast, które współpracowały przy projekcie. Są to Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Katowice, Poznań oraz Łódź.

Anglojęzyczna publikacja jest poświęcona przede wszystkim rynkowi nieruchomości biurowych, ale można też znaleźć w niej informacje o rynku pracy, zaletach inwestycyjnych czy o wysokiej jakości infrastruktury w Polsce. Z rozdziałów dotyczących poszczególnych miast można dowiedzieć się, nie tylko ile jest obecnie metrów kwadratowych powierzchni biurowej, ale również ile jest planowanych. Można też uzyskać informacje o liczbie studentów, czyli potencjalnych pracowników, hoteli oraz jakie są średnie zarobki w danym mieście.

Publikacja powstała przy wsparciu agencji rynku nieruchomości, zrzeszonych w PORF (Polish Office Research Forum) – CBRE, Colliers International, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank i Savills oraz agencji pracy Randstad i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. (była Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.).

Targi MIPIM 2017, które obecnie odbywają się w Cannes, to najbardziej prestiżowe targi nieruchomości w Europie. Potrwają do piątku, 17 marca. Stolica regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach inwestycyjnych, podczas których prezentuje się jako miasto o dużej dynamice rozwoju i z dużym potencjałem inwestycyjnym.

 

 

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×