Tu jesteś:

Proximo sprzedany za ponad 116 mln euro

Proximo w Warszawie

9 sierpnia 2017 roku Hines międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości ogłosiła sprzedaż budynku Proximo I przez Hines Russia & Poland Fund (HRPF), na rzecz ČS nemovitostní fond (CSNF), zarządzanego przez REICO investiční společnost České spořitelny. Wartość transakcji wyniosła 116,6 mln euro.

Budynek biurowy położony tuż przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego” w Warszawie, został oficjalnie otwarty w czerwcu 2016 r., a poziom jego wynajęcia przekracza 95 proc. HRPF jest funduszem zarządzanym i finansowany przez firmę Hines.

Podczas transakcji sprzedającego reprezentowały firmy Cushman&Wakefield, Crido i Dentons. Nabywcy doradzały międzynarodowe firmy konsultingowe CBRE, CMS, TPA i DIL.  

Proximo I to 15-kondygnacyjny biurowiec dysponujący łącznie 28 385 mkw. powierzchni w standardzie klasy A rozmieszczonej na 12 piętrach, w tym ok. 2 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze budynku. Na trzech poziomach podziemnego garażu znajduje się 435 miejsc parkingowych.

Budynek zaprojektowała brytyjska pracownia architektoniczna Rolfe Judd. Za architekturę lobby i wybranych powierzchni wspólnych w Proximo odpowiadało włoskie studio Pininfarina, dla którego był to debiutancki projekt na polskim rynku nieruchomości. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu Proximo była firma HOCHTIEF Polska. Budynek otrzymał prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

Największym najemcą przestrzeni biurowej jest lokalny oddział amerykańskiej firmy produkcyjnej Stanley Black & Decker, zajmujący blisko 17 proc. całkowitej powierzchni najmu. Wraz z polską firmą doradczą Grupa Pracuj i japońską firmą farmaceutyczną Takeda, zajmują łącznie blisko 40 proc. dostępnej powierzchni biurowej w budynku. Innymi najemcami biurowca są oddziały międzynarodowych spółek, takich jak: Manpower, Six oraz Hines Polska.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×