Tu jesteś:

Postępują prace przy budowie Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku

Centrum Biurowe Neptun, Gdańsk

W dniu 19 września odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Centrum Biurowe Neptun, inwestycję zlokalizowaną przy Alei Grunwaldzkiej  w Gdańsku. Uroczystość zwieńczyła ukończenie prac nad konstrukcją trzech kondygnacji podziemnych. Harmonogram budowy zakłada uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w grudniu 2013 roku. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku na początku 2014 roku.  

Inwestycja realizowana będzie w dzielnicy Wrzeszcz, przy Alei Grunwaldzkiej, stanowiącej główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią.Budynek oferować będzie swoim najemcom 15.300 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej na 18 piętrach. Na parterze budynku znajdować się będzie reprezentacyjny, chroniony hol recepcyjny oraz lokale usługowo-handlowe. Na pierwszym piętrze zaplanowano w pełni wyposażone sale konferencyjne, przeznaczone dla przyszłych użytkowników budynku. Takie rozwiązanie  pozwoli zmniejszyć powierzchnię sal konferencyjnych w biurach zajmowanych przez najemców, a tym samym przełoży się na zmniejszenie kosztów najmu. Przewidziano ponadto miejsce na restaurację, kawiarnię oraz salon prasowy.

Autorem projektu  architektonicznego budynku jest pracownia architektoniczna Aedas, wybrana przez Hines w wyniku konkursu przeprowadzonego na początku 2010 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A.

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Ilość dotychczasowych realizacji firmy, zarówno ukończonych, aktualnie prowadzonych, nabytych jak i zarządzanych obejmuje 1.192 nieruchomości o łącznej powierzchni niespełna 45 mln mkw. Portfel tych nieruchomości zawiera  powierzchnie w sektorze biurowym, mieszkaniowym, handlowym, magazynowym, hotelarskim, sportowym, użyteczności publicznej oraz dużej skali kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne. Hines posiada swoje biura w 108 miastach w 18 krajach kontrolując aktywa o wartości około 23.4 miliardów USD.

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×