Tu jesteś:

Polnord zrealizuje jedną z części Portu Praskiego

Port Praski, APA Wojciechowski.

Właściciel 38 hektarów Portu Praskiego, w którym mają powstać apartamentowce, dzielnica biurowa oraz wieżowce, podpisał umowę z firmą Polnord - deweloperem, który ma doświadczenie w zagospodarowywaniu ogromnych terenów. Należy do niego 169 hektarów, na których powstaje Miasteczko Wilanów - podaje gazeta.pl

Polnord ma być partnerem Elektrimu przy realizacji jednej z części Portu Praskiego - dzielnicy mieszkaniowej pomiędzy ulicami Okrzei, Sierakowskiego, Zamoyskiego oraz Wrzesińską. Mają tam powstać budynki o łącznej powierzchni 40 tys. mkw. Koszt inwestycji szacowany jest na 320 mln zł.

- Podpisanie porozumienia pozwala zagospodarować potencjał i know-how zgromadzony w Polnordzie. To dla nas druga - po Miasteczku Wilanów - tak kompleksowa inwestycja. Port Praski ma unikalne położenie. Ten projekt pozwoli odwrócić fragment Warszawy w stronę Wisły. Na Zachodzie tzw. dzielnice waterfront są najbardziej atrakcyjnymi i poszukiwanymi miejscami do życia - mówi na łamach portalu gazeta.pl prezes Polnordu Bartosz Puzdrowski.

Według koncepcji przedstawionej przez Elektrim w ubiegłym roku, Port Praski ma składać się z czterech części. Przy stacji metra Stadion Narodowy powstanie biurowe city z czterema wieżowcami, z których najwyższy ma mieć 160 m.

Źródło: gazeta.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×