Tu jesteś:

Polnord zmniejszył zadłużenie z tytułu obligacji zamiennych

Zarząd Polnord, po uzgodnieniach z obligatariuszami dokonał 18 października 2012 roku zmiany warunków emisji obligacji serii A zamiennych wyemitowanych przez Polnord w 2009 roku. Data wykupu tych papierów przypada na dzień 6 listopada 2012 roku.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Polnord dokonał wcześniejszego wykupu obligacji zamiennych o łącznej wartości 64 mln złotych zmniejszając zadłużenie z tytułu obligacji do 56,5 mln PLN.  Dzisiaj jeden z obligatariuszy podjął decyzję o konwersji obligacji o wartości 24 mln PLN obejmując w zamian akcje Polnordu. Tym samym zadłużenie z tytułu wykupu obligacji zamiennych spadło do 32,5 mln zł.  

- Spółka posiada środki pozwalające na przeprowadzenie wykupu wszystkich wyemitowanych obligacji zamiennych.Podjęliśmy jednak decyzję o zaproponowaniu naszym obligatariuszom możliwości konwersji na akcje na znacznie bardziej atrakcyjnych warunków ich konwersji. Dzięki konwersji zadłużenia na kapitał będziemy mogli obniżyć zadłużenie finansowe przy jednoczesnym pozostawieniu w spółce środków pozwalających na realizację w pełnym zakresie wszystkich nowych projektów deweloperskich – powiedział Piotr Wesołowski, wiceprezes zarządu Polnord SA.

Jednocześnie Polnord w ramach realizowanej strategii zamierza istotnie zwiększyć sprzedaż mieszkań do poziomu 1500-2000 lokali rocznie w perspektywie najbliższych 1-2 lat. Spółka zamierza realizować szereg nowych, zdywersyfikowanych pod względem lokalizacji oraz profilu projektów mieszkaniowych obejmujących zarówno projekty realizowane w ramach Miasteczka Wilanów, czy też Portu Praskiego, jak i projekty w segmencie tzw. budownictwa popularnego. W ocenie Polnordu, segment budownictwa popularnego, opartego o inwestycje realizowane z nowoczesnych materiałów prefabrykowanych będzie jednym z elementów przewagi konkurencyjnej Polnordu na rynku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×