Tu jesteś:

Polnord: nowy prezes, nowa strategia

Piotr Wesołowski został nowym prezesem Polnordu.

Bartosz Puzdrowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Polnordu. Rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu złożył też Michał Świerczyński. Przetasowania w zarządzie to wynik nowej strategii dewelopera.

W związku z tymi rezygnacjami rada nadzorcza Polnordu postanowiła o powierzeniu funkcji prezesa zarządu Piotrowi Wesołowskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu. Wiceprezesem został zaś Tomasz Sznajder, dotychczasowy członek zarządu spółki.
Jak podała spółka, zmiany w zarządzie Polnordu związane są z realizacją nowej strategii rozwoju, polegającej na koncentracji firmy na projektach mieszkaniowych i stopniowym wychodzeniu z kapitałochłonnych projektów komercyjnych, a pozyskane tą drogą środki finansowe przeznaczane będą na realizacje projektów w segmencie mieszkaniowym oraz redukcję zadłużenia.
Polnord w okresie najbliższych dwóch lat zamierza zwiększyć sprzedaż mieszkań – w oparciu o posiadany bank ziemi oraz nowe projekty - do poziomu 1500-2000 lokali w ciągu roku i stać się wiodącym polskim deweloperem mieszkaniowym.
Oferta mieszkaniowa spółki obejmować będzie mieszkania w ramach kilku dużych i prestiżowych projektów, porównywalnych skalą do projektów Miasteczka Wilanów, czy też Portu Praskiego. Te długoterminowe przedsięwzięcia zapewniać mają Polnordowi stabilne, wieloletnie przychody i zyski.
Drugim segmentem, na który Polnord zamierza postawić jest segment tzw. budownictwa popularnego, w którym projekty realizowane są w większym stopniu w oparciu o materiały prefabrykowane. Polnord zastosował już te rozwiązania m.in. przy projekcie „Dwa Potoki” w Gdańsku, gdzie zbudował i sprzedał 144 mieszkania w terminie 8 miesięcy od rozpoczęcia inwestycji. Spółka szacuje, że roczne zapotrzebowanie na mieszkania popularne w Polsce wynosi kilka tysięcy lokali rocznie, a główny popyt koncentruje się wokół aglomeracji miejskich.
Trzecim segmentem będą mieszkania komunalne w ramach projektów realizowanych we współpracy z gminami oraz instytucjami finansowymi zainteresowanymi tego typu przedsięwzięciami, z którymi Polnord już nawiązał współpracę i będzie w konsekwencji przedstawiać partnerom samorządowym kompleksową ofertę obejmującą realizację inwestycji oraz jej finansowanie.
Spółka przygotowuje się również do realizacji projektów deweloperskich na nieruchomościach położonych w ścisłym centrum Warszawy. Firma poinformowała, że na ukończeniu są negocjacje w sprawie pozyskania gruntów na atrakcyjnych dla Polnordu warunkach.
Zadaniem spółki jest również dokończenie procesu redukcji kosztów działalności , w celu uzyskania przez maksymalnie wysokiej rentowności na realizowanych projektach mieszkaniowych na oczekiwanym poziomie 25-30 proc. Polnord zapowiada też, że będzie konsekwentnie poprawiać swoją pozycję gotówkową dochodząc należnych spółce odszkodowań oraz wynagrodzeń za zbudowaną infrastrukturę, co wpływać ma na zmniejszenie zadłużenia oraz niższe koszty finansowe. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×