Tu jesteś:

Pierwszy miesiąc budowy biurowca .KTW I

Pierwszy miesiąc budowy biurowca .KTW I przebiega zgodnie z założonym harmonogramem.  Trwają zaawansowane roboty przy konstrukcji ściany szczelinowej, zakończono także prace związane z przekładaniem sieci wodociągowej, gazowej i elektrycznej.

Zlokalizowany w centrum Katowic i 2-milionowego obszaru metropolitalnego, tuż obok Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, pierwszy z budynków kompleksu biurowego .KTW, ma być gotowy w połowie 2018 roku.

Generalny wykonawca - STRABAG - przejął plac budowy od inwestora - TDJ Estate - na początku czerwca br. W kolejnych tygodniach przygotował zaplecze budowy, na przełomie czerwca i lipca 2016 roku rozpoczął prace związane z powstaniem wysokościowca.

Cały proces budowy .KTW I potrwa 24 miesiące, w tym przez najbliższe 6 miesięcy powstaną trzy kondygnacje podziemne przeznaczone głównie na parking. Do realizacji tej części inwestycji STRABAG wykorzysta ok. 25 tys. m. sześć. betonu i 3 tys. ton stali.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×