Tu jesteś:

Pierwszy biurowiec w Polsce z podwójną certyfikacją

Concept Tower

Stołeczny budynek biurowy Concept Tower zdobył zielony certyfikat LEED Gold. Jest to pierwszy w Polsce biurowiec, który może pochwalić się zarówno odznaczeniem LEED, jak i BREEAM. Firma doradcza JLL odpowiadała za przeprowadzenie obydwu certyfikacji w obiekcie.

LEED i BREEAM to dwa najbardziej znane na świecie systemy certyfikacji dostarczające spójne i jasno sprecyzowane kryteria oceny nieruchomości pod kątem jej wpływu na środowisko naturalne.

Przykładowe proekologiczne rozwiązania zastosowane w Concept Tower to m.in. wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne, energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, materiały wykończeniowe z niską zawartością lotnych związków organicznych, przeszklona fasada umożliwiająca doświetlenie światłem dziennym czy zieleń wymagająca małej ilości wody do podlewania. Budynek oferuje również stojaki dla rowerów.

Concept Tower zlokalizowany jest przy ulicy Grzybowskiej, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Obiekt oferuje ok. 8 500 mkw. przestrzeni biurowej, która aktualnie jest w pełni wynajęta.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×