Tu jesteś:

Pierwsza faza projektu Dominikański we Wrocławiu gotowa już za dwa lata

Biurowiec Dominikański, Wrocław

Informowaliśmy wczoraj o rozpoczęciu budowy pierwszego etapu projektu biurowego Dominikański przez firmę Skanska. Będzie to czwarty i zarazem największy projekt firmy we Wrocławiu. Oddanie do użytku pierwszej fazy inwestycji wraz z podziemnym parkingiem przewidziane jest na drugi kwartał 2015 roku. (galeria)

Biurowiec Dominikański, o powierzchni najmu wynoszącej około 40 000 m kw., będzie miał 2 kondygnacje podziemne i 7 naziemnych. Nowy biurowiec powstanie przy zbiegu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego, tuż obok Placu Dominikańskiego. W pierwszej fazie inwestycji powstanie budynek, którego łączna powierzchnia biurowa i handlowa zajmie około 16 000 mkw.

Na działce zakupionej przez Skanska Property Poland zachował się zabytkowy Pałac Oppersdorfów. Skanska w porozumieniu z konserwatorem zabytków włączyła obiekt do projektu swojego biurowca. W rezultacie stanie się on integralną częścią całego kompleksu, zachowującą swój historyczny charakter. Pałac zaadaptowany zostanie na powierzchnie biurowe lub handlowe w zależności od zainteresowania najemców.

 Za projekt biurowca odpowiada generalny wykonawca, Skanska S.A. Powstał on we współpracy z pracownią architektoniczną Medusa Group. Oddanie do użytku pierwszej fazy projektu wraz z podziemnym parkingiem przewidziane jest na drugi kwartał 2015 roku. 

Podobnie jak wszystkie projekty biurowe Skanska, Dominikański uzyska certyfikat w systemie środowiskowym LEED.

Biurowiec Dominikański, Wrocław

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×