Tu jesteś:
  • The City
  •  Biura
  •  Wiadomości
  •  Penta Real Estate sprzedała kompleks biurowy w Pradze dla inwestora z Korei Południowej

Penta Real Estate sprzedała kompleks biurowy w Pradze dla inwestora z Korei Południowej

Penta Real Estate sprzedała kompleks biurowy o powierzchni 80 000 mkw., będący częścią inwestycji Waltrovka w Pradze (w dzielnicy Jinonice, Praga 5). Kompleks kupił fundusz zarządzający nieruchomościami GLL Real Estate Partners (GLL), członek Macquarie Group, działający wspólnie z LB Asset Management w imieniu inwestora z Korei Południowej - Hanwha Investment & Securities. Wartość transakcji wyniosła ponad 250 mln euro.        Jest to dotychczas największa transakcja w 2019 r. na rynku nieruchomości komercyjnych w Czechach.

Kompleks biurowy Waltrovka, składający się z budynków Aviatica, Dynamica, Mechanica I i II oraz Walter, został ukończony w latach 2015–2018. Budynki są wynajmowane szerokiemu gronu najemców z wielu sektorów, w tym m.in.: Johnson & Johnson, Oracle, Sberbank, Strabag, Amrest i Astra Zeneca. Projekt otrzymał kilka krajowych i międzynarodowych nagród w dziedzinie nieruchomości, w tym CEE Quality Awards za najlepszy projekt deweloperski w Europie Środkowej i Wschodniej w 2016 roku.

W 2012 r.  Penta nabyła tereny dawnej fabryki Waltera o powierzchni 170.000 mkw., z zamiarem przekształcenia ich w nową, tętniącą życiem dzielnicę miasta. Poza budynkami  biurowymi inwestycja obejmuje także 700 mieszkań i domów, przedszkole oraz duży centralny park o powierzchni 20.000 mkw., wraz ze ścieżką biegową o długości 1 km. Jest to pionierski przykład udanej transformacji terenów poprzemysłowych w Pradze, który zostanie ukończony do połowy 2020 roku.

Duże zainteresowanie międzynarodowych inwestorów kompleksem biurowym w inwestycji Waltrovka jest potwierdzeniem naszej strategii realizacji wysokiej jakości projektów nieruchomościowch, z naciskiem na architekturę, zrównoważony rozwój i obszary publiczne – mówi Pavel Streblov, Dyrektor Pionu Nieruchomości Komercyjnych, Penta Real Estate.

Philip Wood, Dyrektor ds. Transakcji w Europie Środkowo-Wschodniej w GLL, powiedział: Cieszymy się, że nabyliśmy ten prestiżowy kompleks biurowy w imieniu naszego inwestora. Wysoka jakość konstrukcji i kaliber głównych najemców z grona tzw. blue chip’ów wraz z perspektywami dalszego wzrostu rynku biurowego w Pradze sprawiają, że jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji tej transakcji.

Yong Seok Choi, Dyrektor Pionu Finansów i Inwestycji w Hanwha Investment & Securities, skomentował: Uważamy, że wysokiej jakości aktywa, takie jak Waltrovka, zapewnią satysfakcjonujące zwroty skorygowane o ryzyko wraz z dużym potencjałem wzrostu. Oczekuje się, że Czechy będą kontynuować solidny wzrost gospodarczy, a my jesteśmy bardzo zadowoleni wraz z naszymi partnerami GLL i LB Asset Management z nabycia Waltrovki od Penta Real Estate.

W transakcji Penta Real Estate reprezentowana była przez Cushman & Wakefield oraz Dentons, z kolei Wilsons i CBRE reprezentowały GLL Real Estate Partners.

 

W Polsce Penta Real Estate posiada aktualnie dwa projekty nieruchomościowe w Warszawie, w tym budynek biurowy D48 na Służewcu biurowym oraz w przygotowaniu – projekt w dzielnicy Wola na terenach d. zakładów graficznych “Dom Słowa Polskiego”.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×