Tu jesteś:

Penta Real Estate działa z kolejną inwestycją

Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający, Penta Real Estate w Polsce.

Penta Real Estate rozpoczęła rozbiórkę budynków na terenie dawnych Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego”, przy ulicy Miedzianej 11 na warszawskiej Woli. Na działce o powierzchni około 6.300 mkw. powstanie drugi projekt deweloperski Penta Real Estate w Polsce.

Penta Real Estate uzyskała pozwolenie na wyburzenia i prace prowadzone są na podstawie prawomocnej decyzji. Istniejąca zabudowa zostanie całkowicie rozebrana i działka zostanie przygotowana do realizacji projektu. W pierwszej kolejności zostanie rozebrany budynek typu “Berlin” – budynek magazynowy w głębi działki, a w następnym etapie budynek typu “Lipsk” – budynek biurowy położony na skrzyżowaniu ulic Miedzianej i Pańskiej. Zgodnie z harmonogramem rozbiórka zakończy się w III kwartale 2018 roku.

Na działce u zbiegu ulicy Miedzianej i Pańskiej powstanie budynek biurowy, który przyszłym najemcom dostarczy około 28.000 mkw. powierzchni najmu brutto. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED. W odróżnieniu od wielu budynków wysokościowych w otoczeniu inwestycji Penta Real Estate, nasz budynek nie będzie budynkiem wieżowym. Warto dodać, że budynek będzie sąsiadował z placem Kazimierza, otwartym placem miejskim z przestrzenią rozrywkową (stanowiącym część planowanej inwestycji Towarowa 22), który powstanie w miejscu historycznego placu miejskiego Warszawy z początku XX wieku” – komentuje Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający, Penta Real Estate w Polsce.

Inwestycja na warszawskiej Woli będzie drugim projektem deweloperskim Penta Real Estate w Polsce. We wrześniu 2017 roku został oficjalnie otwarty biurowiec D48, budynek klasy A o powierzchni najmu ponad 26.000 mkw., zlokalizowany w samym centrum Służewca, największej dzielnicy biznesowej Warszawy, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×