Tu jesteś:

Penta Investments pozyskała finansowanie dla biurowca D48

D48

Penta Investments, poprzez spółkę celową Corbine Investments Sp. z o.o., podpisała umowę kredytową z Bankiem Zachodnim WBK S.A. o wartości 31,25 mln euro. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na refinansowanie wniesionego dotychczas equity oraz dalsze finansowanie budowy biurowca D48, budynku klasy A powstającego w Warszawie, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu.

Dotychczas budynek był w całości finansowany ze środków własnych inwestora. Inwestycja, która zostanie zakończona w sierpniu br., dostarczy na stołeczny rynek ponad 26.000 mkw. powierzchni biurowej.

Po ukończeniu budowy i stabilizacji biurowca D48, pozyskany kredyt zostanie przekształcony w długoterminowy kredyt inwestycyjny z terminem spłaty przypadającym w roku 2023.

Wartość udzielonego kredytu wynosi 31,25 mln euro, z kolei wartość transzy VAT wynosi 18 mln złotych. Łączna wartość inwestycji biurowej D48 wyniesie około 48 mln euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×