Tu jesteś:

Peakside przejmuje kolejny biurowiec w Pradze

Peakside Capital zakończył akwizycję budynku biurowego Argo Alpha, nieruchomości o powierzchni najmu 12 600 mkw., zlokalizowanej w czeskiej Pradze.

Budynek ten, ukończony w 2008 roku, jest obiektem klasy A, wynajętym przez renomowane firmy działające między innymi w sektorze farmaceutycznym, transportowym oraz elektronicznym.

Peakside dokonał transakcji działając w imieniu swojego klienta (tzw. separate account), przejmując nieruchomość od MOF Immo oraz Credo Real Estate, austriackich firm prowadzących działalność deweloperską i inwestycyjną. Jest to trzecia inwestycja Peakside na terenie Czech, po przejęciu portfela 72 nieruchomości handlowych w styczniu 2015 roku oraz zakupie budynku Cube – obiektu biurowego, również zlokalizowanego w Pradze – w czerwcu 2016 roku.

Nabywca w procesie transakcji reprezentowany był przez firmę prawniczą BNT, doradców finansowo-podatkowych ASB oraz specalistów ds. technicznych z firmy Sentient. Sprzedającym doradzała kancelaria prawna Dentons oraz doradcy ds. nieruchomości z CBRE.

Michał Nawrot, Associate w warszawskim biurze Peakside, skomentował: “Zakup Argo to nasza trzecia inwestycja na terenie Czech w ciągu ostatnich dwóch lat, co pokazuje naszą wiarę w ten rynek. Transakcja ta, ukończona w niespełna trzy miesiące od czasu podpisania listu intencyjnego, pokazuje, iż Peakside może działać bardzo efektywnie i zdecydowanie, jednocześnie dając sprzedającym pewność realizacji transakcji, jeśli tylko dany projekt spełnia nasze kryteria inwestycyjne” .

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×