Tu jesteś:

PKP sprzedało grupie HB Reavis działki w centrum Warszawy

Działka kupiona przez Grupę HB Reavis

Polcom Investment VI Sp. z o.o., spółka wchodząca w skład Grupy HB Reavis, wygrała dwa przetargi na zakup gruntów należących do PKP S.A., zlokalizowanych w ścisłym centrum Warszawy – u zbiegu ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II. Łączna wartość transakcji wyniosła 171 mln złotych, co stanowi 9.955 zł za metr kwadratowy gruntu.

 

Przedmiotem pierwszego przetargu było prawo użytkowania wieczystego gruntu stanowiącego dwie działki o łącznej powierzchni 9.767 mkw. (nr ewidencyjny 33/4 oraz 33/5, obręb 6-01-10) wraz z prawem własności zabudowy znajdującej się na powyższych nieruchomościach. Wylicytowana cena nieruchomości to 97 mln PLN netto.

Przedmiotem drugiego przetargu było prawo użytkowania wieczystego gruntu o pow. 7.411 mkw. (nr ewidencyjny 33/3, obręb 6-01-10) wraz z prawem własności zabudowy znajdującej się na powyższej nieruchomości. Wylicytowana cena nieruchomości to 74 mln PLN netto.

Działki położone są w ścisłym centrum Warszawy u zbiegu ul. Chmielnej oraz dwóch ważnych arterii komunikacyjnych – Al. Jana Pawła II oraz Al. Jerozolimskich. W bliskim sąsiedztwie zlokalizowany jest Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny oraz kompleks handlowo-biurowo-usługowy Złote Tarasy. Oferowane działki są unikatowe zarówno ze względu na lokalizację w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu, jak i wielkość, kształt oraz stan prawny.

Przetarg zorganizowała i przeprowadziła na zlecenie PKP SA firma Cushman & Wakefield.

HB Reavis, to międzynarodowa firma deweloperska, założona w 1993 roku. Grupa HB Reavis oferuje kompleksowe usługi w zakresie działalności deweloperskiej, budowlanej, zarządzania nieruchomościami oraz aktywami. Do dnia dzisiejszego HB Reavis wybudowało i wynajęło 500.000 mkw. powierzchni komercyjnych koncentrując się na rynku powierzchni biurowych, centrów handlowych i magazynowych.

Firma wspólnie z PKP zrealizuje też inną inwestycję w stolicy. Zamierzeniem obu stron jest powstanie dworca kolejowego Warszawa Zachodnia do końca 2014 roku, a w kolejnych latach nowoczesnego kompleksu budynków, łączących funkcje biurowe, handlowe i usługowe o łącznej powierzchni 56 tys. mkw. Koszt całego przedsięwzięcia to 110 mln euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×