Tu jesteś:

PAIiIZ intensywnie szuka inwestorów dla Polski wschodniej

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych wyda do 2015 r. 86 mln zł na zachęcanie do inwestowania m.in. w Polsce wschodniej - poinformował prezes Agencji Sławomir Majman. Rusza kampania "Dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce wschodniej".

Szef PAIiIZ zapowiedział na konferencji międzynarodową kampanię medialną, zachęcającą do rozpoczęcia działalności biznesowej w Polsce wschodniej. Nowa kampania skierowana jest przede wszystkim do kadry zarządzającej. Ma zwiększyć napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do tego regionu, a także zainteresować krajowe firmy inwestycjami w Polsce wschodniej. Pomysłodawcy akcji liczą też na pobudzenie eksportu produktów i usług oraz rozwój turystyki biznesowej.

Kampania reklamowa będzie prowadzona w Polsce oraz w państwach Unii Europejskiej, a także w USA, Rosji, Chinach, Korei, Indiach oraz krajach Zatoki Perskiej. Za sektory strategiczne Polski wschodniej uznano: spożywczy, drzewny i meblarski, jachtowy, lotniczy, chemiczny, maszynowy, odnawialne źródła energii oraz turystykę biznesową. Reklamy ukażą się m.in. w sieci CNN.
 Promocja regionów wschodnich prowadzona jest przez PAIiIZ od dwóch lat jako część programu wspierającego inwestowanie w Polsce. W tym czasie zorganizowano 81 akcji promocyjnych, głównie poprzez udział w targach i misjach wyjazdowych.

- W wyniku tego od roku 2009 ulokowano w Polsce wschodniej 21 inwestycji, powstało 3500 nowych miejsc pracy - poinformował Majman. Powołując się na dane ONZ, szef PAIiIZ przypomniał, że w 2011 r. roku Polska osiągnęła wzrost wartości inwestycji zagranicznych o 67 proc., przy średniej europejskiej na poziomie 17 proc.

Dyrektor departamentu rozwoju regionalnego PAIiIZ Agnieszka Wojnarowska powiedziała, że zaobserwowano w efekcie niewielki wzrost liczby osób postrzegających Polskę wschodnią jako atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu.
Twórcy rozpoczynającej się kampanii reklamowej potencjalnemu inwestorowi zadają za pośrednictwem jego dziecka, teścia i psychoanalityka jedno pytanie: Dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce wschodniej.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×