Tu jesteś:

Ożywienie na rynku obiektów biurowych w Krakowie

Bonarka 4 Business, Kraków.

Według raportów, popyt na rynku powierzchni biurowych w Krakowie od początku 2010 roku utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie sięgającym niemal 60 000 mkw. rocznie. Wszystko wskazuje, iż przyszły rok nie będzie gorszy od lat poprzednich. Ponadto od początku roku obserwowany jest spadek pustostanów oraz wzmożona aktywność deweloperów, którzy uruchamiają nowe inwestycje.

Z szacunków firmy Jones Lang LaSalle wynika, iż Kraków jest na 3-ciej pozycji pod względem aktywności budowlanej biur w Polsce. Obecnie na etapie aktywnej budowy jest około 60,000 mkw., liczby te wskazują na zrównoważony rozwój rynku biurowego w Krakowie. Głównym czynnikiem generującym popyt na nowoczesne powierzchnie jest stałe zainteresowanie firm z sektora BPO i SSC, dla których Kraków jest uznaną i dobrze rozpoznawaną na świecie lokalizacją.

W czerwcu tego roku odbyło się oficjalne otwarcie pierwszych 2 budynków biurowych klasy A Bonarka 4 Business. Długo oczekiwany projekt został wynajęty praktycznie w 100 proc. W związku z ożywieniem na tym rynku inwestor zdecydował się na realizację kolejnego etapu obejmującego 2 biurowce: C i D o łącznej powierzchni ponad 16 000 mkw.

Jednymi z głównych najemców pierwszego etapu inwestycji Bonarka 4 Business są firmy Alexander Mann Solutions (AMS), która jest dostawcą usług z zakresu procesów outsourcingu oraz State Street.Kolejnymi najemcami w obiektach biurowych B4B są m.in. Fitness Center Pure, który otworzył siłownię, salę ćwiczeń i basen, firma Antenna, Express oraz LexMark.

W związku z zapotrzebowaniem na tego typu projekty rozpoczęto realizację kolejnego etapu obejmującego budynki C i D, o powierzchniach 8,200 (C) oraz 8,699 mkw. budynek D.  Zakończono już prace ziemne i rozpoczęto wnoszenie części podziemnej z poziomu 0. W obecnym momencie widać już wznoszącą się konstrukcję.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×