Tu jesteś:

Nowy warszawski biurowiec Wola Retro

W ramach nowej inwestycji LC Corp SA – Wola Retro – odrestaurowany zostanie zabytkowy obiekt biurowy i powstaną dwa nowe biurowce o łącznej powierzchni najmu 24 500 mkw.

Projekt Woli Retro został stworzony przez pracownię Kuryłowicz & Associates. W ramach projektu istniejący w tym miejscu od końca lat 30. XX wieku 4 kondygnacyjny, modernistyczny budynek zostanie gruntownie odnowiony. W starą tkankę zostanie włączona nowa, utrzymana w podobnym stylu zabudowa w kształcie litery „L”. 

 Będą to dwa biurowce klasy A – 9 i 14-kondygnacyjne, odróżniające się od innych budynków niecodzienną elewacją. To za sprawą metalowych ram okiennych o zmiennej głębokości, które stworzą efekt trójwymiarowości fasady. Przestrzeń między starą i nową zabudową zmieniona zostanie w patio. 

Wola Retro to 3 dobrze skomponowane budynki klasy A zapewniające najwyższy komfort użytkowania. Kompleks wyposażony będzie w wiele rozwiązań, w tym w systemy zmniejszające koszty eksploatacyjne. W standardzie znajdzie się m.in. Building Managment System,kontrola dostępu, łącze światłowodowe, klimatyzacja sterowana BMS, dwa niezależne źródła zasilania i szybkie windy. Podziemny parking zaopatrzony będzie w 308 miejsc parkingowych, na parterze dostępne będą także miejsca parkingowe dla klientów zewnętrznych. Generalnym wykonawcą jest Budimex SA. Obiekt oddany zostanie do użytku w III kwartale 2019 roku. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×