Tu jesteś:

Nowy biurowiec w Porcie Gdynia

Dobiegła końca budowa nowego biurowca w Porcie Gdynia. W budynku o pow. prawie 9 tys. mkw. siedziby znalazły m.in. Szkoła Morska i przedstawicielstwo armatora CMA CGM.

Generalnym wykonawcą trwającej dwa lata inwestycji był Mostostal Warszawa. Za 21 mln zł całkowicie przebudował i powiększył dawny obiekt magazynowy przy ul. Polskiej 13a, znany mieszkańcom Gdyni jako budynek Posti. Na jego miejscu wyrósł nowoczesny 6-kondygnacyjny biurowiec o pow. całkowitej 10,1 tys. mkw. użytkowej – prawie 9 tys. mkw i kubaturze 40 tys. mszesc. Inwestorem była spółka Zarząd Morskiego Portu Gdynia, która już w 2011 r., w momencie podpisywania umowy z generalnym wykonawcą, prowadziła rozmowy mające na celu podpisanie umów przedwstępnych z najemcami na 75 proc. powierzchni. Nowe siedziby w biurowcu znalazły m.in. Szkoła Morska w Gdyni, dotychczas mieszcząca się na terenie Dalmoru, a  także przedstawicielstwo armatora CMA CGM. Dzięki przebudowie ul. Polskiej i bezpośredniemu dostępowi do Estakady Kwiatkowskiego oraz Obwodnicy Trójmiasta biurowiec jest dobrze skomunikowany z centrum Gdyni,  Autostradą A-1 oraz lotniskiem im. Lecha Wałęsy. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×