Tu jesteś:

Nowy Świat 2.0 z certyfikatem LEED Gold

Nowy Świat 2.0 w Warszawie

Warszawski biurowiec Nowy Świat 2.0 otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold. W uzyskaniu certyfikatu inwestora – Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. – wspierali eksperci z firmy doradczej JLL.

W trakcie prac budowlanych użyto materiałów wyprodukowanych lub wydobytych nie dalej niż w promieniu 800 km od obiektu, jak również materiałów wykonanych z surowców wtórnych. Z kolei materiały wykończeniowe charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych. W budynku zastosowano wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne umożliwiające redukcję zużycia wody pitnej.

Obiekt wybudowany w standardzie technicznym klasy A, oferuje niemal 4 200 mkw. biur na pięciu piętrach, a parter i podziemia zajmują lokale handlowo-usługowe. Pod budynkiem znajduje się także parking podziemny oraz infrastruktura dla rowerzystów, w tym szatnie z natryskami.

Biurowiec został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną AMC - Andrzej M.Chołdzyński Sp. z o.o. Jego inwestorem jest Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A., a projekt zrealizowała firma Karmar.

Proces certyfikacji obiektu przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza JLL.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×