Tu jesteś:

Nowa inwestycja biurowo-mieszkaniowa powstanie w Lublinie

Przy ul. Czechowskiej w Lublinie mają powstać nowe biura lub mieszkania. Pojawiła się już wstępna koncepcja inwestycji, ale jej autorzy nie chcą zdradzić żadnych szczegółów czytamy w Dzienniku Wschodnim.

Nowy gmach miałby stanąć przy ul. Czechowskiej, na odcinku między z ul. Leszczyńskiego i Lubomelską. Wizualizacje projektu przygotowała już warszawska firma Nemo Studio. Zgodnie z nimi, prosty w formie budynek ma się składać z trzech części. Pierwsza powinna liczyć cztery piętra, druga trzy, a ostatnia siedem. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe. Na tyłach gmachu znalazło się miejsce na skwer i niewielki parking.

– Był taki projekt, właściwie wstępna koncepcja – w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim powiedzieli przedstawiciele pracowni architektonicznej – Niebawem o projekcie powinno się zrobić głośno. Szczegółowych informacji można się spodziewać w najbliższych miesiącach. Na razie nie wolno nam zdradzić żadnych konkretów. Równie lakoniczni są architekci. – Przeprowadziliśmy wstępne rozmowy z inwestorem – informują przedstawiciele firmy, która przygotowała projekt.Wiadomo jednak, że starania o możliwość zabudowy ul. Czechowskiej trwają od kilkunastu miesięcy. W styczniu ubiegłego roku do lubelskiego magistratu wpłynął wniosek o określenie warunków zabudowy. Jak informuje miasto, koncepcja inwestora została odrzucona przez konserwatora zabytków. Pięć miesięcy później, do ratusza zgłosił się nowy inwestor, z kolejnym wnioskiem.

W najbliższych miesiącach ratusz powinien przygotować projekt decyzji w tej sprawie. Jeśli inwestycja doczeka się realizacji, nie będzie jedyną w okolicy. Nowy gmach ma powstać również w miejscu dawnego kina Kosmos. Dotychczasowy właściciel, spółka Max – Film sprzedała kino za ok. 5 mln zł. Pierwotnie zakupem zainteresowane były dwie firmy deweloperskie oraz sieć handlowa. Kino objęte jest bowiem pozwoleniem na rozbiórkę. Dokument jest ważny do kwietnia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przy ul. Leszczyńskiego nie powstaną bloki, a biurowiec. Część jego powierzchni może być przeznaczona na apartamenty podaje Dziennik Wschodni.

Źródło: Dziennik Wschodni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×