Tu jesteś:

Nowa inwestycja biurowa w Lublinie

Centrum biznesowe Wikana S.A. w Lublinie może być gotowe pod koniec przyszłego roku. Spółka jest gotowa do rozpoczęcia prac - podaje Dziennik Wschodni.

– Jesteśmy przygotowani do wyboru wykonawcy – mówi Robert Gajor z Wikana S.A. – Bardzo nam zależy na szybkim rozpoczęciu prac. Wciąż jednak jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Nie widzę przychylności ze strony urzędników. To zaskakujące, biorąc pod uwagę, że będziemy działać w strefie ekonomicznej.

Mimo opóźnienia, realizacja inwestycji nie jest zagrożona.Do uzgodnienia pozostały szczegóły. W najgorszym wypadku, rozpoczęcie prac może się opóźnić o kilka miesięcy. Spółka zapewnia, że jeśli nie pojawią się dodatkowe problemy, biurowce będą gotowe pod koniec przyszłego roku.

Formalnie, realizacją projektu Wikana Business Park zajmie się spółka Wikana Invest. W 2009 roku firma wygrała przetarg na ponad 4-hektarową działkę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W połowie ubiegłego roku złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. Dwa budynki biurowe będą miały powierzchnię 14 tys. mkw. Każdy z nich ma liczyć po cztery kondygnacje. Oba gmachy zostaną połączone łącznikiem na poziomie pierwszego piętra. Na razie nie wiadomo, kto wprowadzi się do nowych biurowców. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jednym z najemców będzie duże centrum rozliczeniowe. Inwestor nie zdradza jednak szczegółowych informacji na ten temat.

Projekt Wikany to nie tylko biura. W ich sąsiedztwie powstanie również centrum logistyczne. Magazyny przy ul. Grygowej mają mieć powierzchnię 14 tys. mkw. Najemcy będą mogli korzystać z nowoczesnych instalacji komunikacyjnych i ruchomych ramp. Wokół centrum powstanie obszerny plac manewrowy i parking. Budowa magazynów powinna potrwać rok. Rozpocznie się po zakończeniu prac przy biurowcach. Wartość całego projektu szacowana jest na 58 mln zł czytamy w dzienniku Wschodnim.

Źródło: Dziennik Wschodni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×