Tu jesteś:

Nowa Fabryczna już otwarta

Pierwszym budynkiem biurowym otwartym na tym terenie Nowego Centrum Łodzi (NCŁ) jest Nowa Fabryczna zrealizowana przez Skanska Property Poland. Swoje siedziby zdecydowały się tu otworzyć takie globalne marki jak Fujitsu, Whirlpool, Cybercom czy McCormick.

W Nowej Fabrycznej docelowo może pracować nawet 2,5 tysiąca osób. Przestrzeń biurowa uzupełniona jest w balkony dostępne na najwyższych piętrach, z których mogą skorzystać pracownicy. Pierwszy projekt biurowy w NCŁ to również nowy punkt na mapie miasta.

Nowa Fabryczna została zrealizowana w zgodzie ze standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie złotym ubiega się również o certyfikat "Obiekt bez barier". Oznacza to, że budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb rodziców z dziećmi, osób niepełnosprawnych i seniorów. Tym razem, zamiast typowego otwarcia, deweloper zaplanował dla najemców szereg atrakcji, również edukacyjnych, przybliżających poprzez gry i zabawy ideę zrównoważonego budowania oraz informujących jak odpowiednio korzystać z zielonych rozwiązań zastosowanych w budynku.

Z kolei według danych JLL za pierwszą połowę tego roku, miasto odnotowało rekordowy w skali kraju udział tej branży w popycie – w Łodzi niemal 80 proc. zapotrzebowania na biura wygenerowały firmy BPO/SSC. Jak szacują władze miasta do końca roku zostanie wydanych blisko 3 tysiące pozwoleń na budowę. W czerwcu Skanska rozpoczęła realizację swojego drugiego projektu biurowego na terenie NCŁ – Bramy Miasta, która zaoferuje kolejne 4 tysiące miejsc do pracy. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×