Tu jesteś:

Marynarska Business Park odnowiła certyfikat BREEAM In-Use

Należący do firmy Heitman kompleks biurowy Marynarska Business Park otrzymał przedłużenie certyfikatu BREAAM In-Use. Obiekt utrzymał ocenę na poziomie Very Good w kategorii Asset Performance. 

Marynarska Business Park (MBP) uzyskała przedłużenie BREEAM In-Use z oceną Very Good i wynikiem 61,7 proc. na kolejnych 12 miesięcy. Certyfikacja środowiskowa przyznawana jest w oparciu o osiem kategorii. Kompleks otrzymał najwyższą notę – 100 proc., w segmencie „zarządzanie odpadami”. Równie wysoko oceniony został „transport” – 83,33 proc. Było to możliwe dzięki lokalizacji MBP, która pomimo trwających prac remontowych jest dobrze skomunikowana z resztą miasta. W pobliżu nieruchomości znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, m.in. stacja warszawskiej SKM-ki oraz pętla tramwajowa PKP Służewiec. 

Kompleks od 2014 roku posiada certyfikat BREEAM In-Use przyznawany przez Building Research Establishment (BRE). W celu jego uzyskania wprowadzone zostały takie proekologiczne rozwiązania jak zracjonalizowany system zarządzania zużyciem energii, ciepła i wody, czy oświetlenie LED. Przybory sanitarne są wodooszczędne, a w kompleksie używa się ekologicznych środków chemicznych i materiałów higienicznych. Utrzymanie certyfikacji środowiskowej wymaga corocznego odnowienia oraz pełnego audytu co 3 lata, który MBP przeszła w 2017 roku.

Marynarska Business Park składa się z czterech nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni biurowej ok. 43 000 mkw. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×