Tu jesteś:

MSP chce sprywatyzować PHN w I kwartale 2013 r.

Wizualizacja projektu biurowca planowanego przez PHN przy Rondzie ONZ w Warszawie.

Intencją Ministerstwa Skarbu Państwa jest, żeby proces IPO Polskiego Holdingu Nieruchomości zakończył się w pierwszym kwartale 2013 r. – czytamy w korespondencji przesłanej przez rzecznika MSP.

Katarzyna Kozłowska, rzecznik prasowy ministerstwa poinformowała, że proces przygotowania IPO PHN, w tym także poszukiwanie inwestora, który nabędzie znaczny pakiet akcji w ramach prowadzonego procesu IPO trwa. Ringwood Financial Ltd., jako podmiot z Grupy Radius, działającej w sektorze nieruchomości w Polsce, jest jednym z takich potencjalnych inwestorów. Ostateczne informacje, struktura oferty, warunki udziału ewentualnego inwestora będą ujawnione w prospekcie w momencie jego publikacji.
– W związku z tym, że podejmowanie decyzji przez UOKiK w sprawie koncentracji może trwać długo, już teraz pozwoliliśmy ewentualnemu inwestorowi złożyć taki wniosek. Intencją MSP jest, żeby proces IPO zakończył się w pierwszym kwartale 2013 r. – podał rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z największych pod względem wartości portfela podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Grupa dysponuje działkami oraz obiektami na terenie całej Polski (m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdańsku i Gdyni).
Grupa PHN powstała w 2011 r. w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa i prowadzących działalność w sektorze nieruchomości w Polsce lub posiadających w swoim portfelu dobrze zlokalizowane obiekty mające potencjał do realizacji projektów inwestycyjnych lub przebudowy już istniejących.
Do kluczowych obiektów należących do grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości należą w szczególności: Świętokrzyska 36, centrum handlowo-usługowe przy Bartyckiej 26, wieżowiec Intraco przy Stawki 2, biurowiec Kaskada przy Jana Pawła II 12 oraz Dalmor Port Rybacki w Gdyni. Ponadto grupa PHN realizuje obecnie między innymi budowę biurowca przy Foksal 10A w Warszawie, a we Wrocławiu SEGRO Industrial Park Wrocław, powstający w joint venture z międzynarodowym deweloperem SEGRO.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×