Tu jesteś:

Lublin ma szansę na nowy kompleks biurowo - handlowy

Jeszcze w tym roku najemcy wprowadzą się do biurowca, który przy ul. Lipowej buduje firma DK-Med. To zaczątek kompleksu, który inwestor planuje we współpracy z LSS Społem, właścicielem sąsiedniej działki – poinformował Dziennik Wschodni.

– W tym roku budynek będzie już całkowicie gotowy i przekazany najemcom – powiedział Zbignew Nowak, właściciel firmy D-Med. Inwestor doszedł do porozumienia z trzema firmami, które wprowadzą się do biurowca. Nad jego ostatecznym wyglądem wciąż pracują architekci z lubelskiej pracowni JPA. Na razie wiadomo, że czterokondygnacyjny budynek będzie raczej niewielki, zaoferuje 1,7 tys. mkw. Powstający biurowiec to jednak część większego projektu. Inwestor rozmawia z właścicielem sąsiedniej działki, LSS Społem, na temat wspólnego projektu. Część biurowa miałaby zostać rozbudowana, ma sąsiedni supermarket zastąpiony przez nowoczesne delikatesy.

Biurowiec przy ul. Lipowej to nie jedyna inwestycja w tej części Lublina. Obok, przy ul. Sądowej 6, w zabytkowej kamienicy powstaje Hotel Wieniawski. Zaoferuje 50 pokoi, obszerną restaurację i salę konferencyjną w podziemiach. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2014 r.

Źródło: Dziennik Wschodni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×