Tu jesteś:

Krakowski biurowiec z certyfikatem LEED

Budynek biurowy AVIA w Krakowie uzyskał certyfikat LEED Core and Shell Gold przyznawany przez U.S. Green Building Council.

AVIA to budynek biurowy klasy A zlokalizowany w Krakowskim Parku Technologicznym. Siedmiokondygnacyjny obiekt oferuje 14 tys. mkw. powierzchni najmu oraz parking podziemny na 173 samochody. W jego wnętrzu znajduje się ogród w stylu japońskim i zielone atrium. Wśród najemców AVII są m.in.: BPH. S.A, GE Healthcare, Software Mind. AVIA to wspólny projekt krakowskiego dewelopera GD&K Group i CA Immo – firmy inwestycyjnej działającej na rynku nieruchomości w Europie Środkowej.
Będąc certyfikowanym budynkiem LEED Gold, AVIA oferuje świetne połączenie z miejskim systemem transportu, promuje pojazdy niskoemisyjne i zużywa aż o 46 proc. wody mniej niż przewiduje lokalny standard dla budynków biurowych. Ponadto znaczący procent energii, jaką zużywa obiekt pochodzi ze źródeł odnawialnych, a materiały, które posłużyły do budowy obiektu zostały zakupione i wytworzone lokalnie, co pozytywnie przyczyniło się nie tylko do mniejszej emisji CO2, ale i do rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Dodatkowo prawie 100 % miejsc pracy w powierzchni biurowej AVII ma widok na zewnątrz i efektywny system wentylacji, co zdecydowanie podwyższa komfort pracy użytkowników obiektu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×