Tu jesteś:

Kolejne zielone wyróżnienie dla inwestycji Ghelamco

Łopuszańska Business Park

Inwestycja Łopuszańska Business Park, oddana do użytku w maju 2013 przez Ghelamco, dołączyła do programu „GreenBuilding Programme” prowadzonego przez Komisję Europejską. Kompleks biurowy jest kolejnym - po Senatorze, Mokotów Nova oraz T-Mobile Office Park, projektem Ghelamco certyfikowanym przez KE.

Program „GreenBuilding Programme” - którego oficjalnym partnerem stał się kompleks Łopuszańska Business Park - to inicjatywna zapoczątkowana w 2005 r. Zaproszenie do partnerstwa w programie oznacza, że budynek przeszedł weryfikację potwierdzającą zużycie energii na poziomie minimum o 25 proc. niższym w odniesieniu do regulacji prawnych obowiązujących w danym kraju. 
Te rygorystyczne wytyczne spełniła inwestycja Łopuszańska Business Park –  wybudowana w koncepcji parku biznesowego, składającego się z dwóch niezależnych budynków. Budynek A oferuje powierzchnię ok. 8,2 tys. mkw., a budynek B ok. 8,4 tys. mkw., co dostarczyło na rynek łącznie niemal 17 tys. mkw. powierzchni biurowej, spełniającej standardy stawiane przez wymogi zrównoważonego budownictwa. Kompleks jest już w ponad 90 proc. wynajęty prestiżowym najemcom – firmom: Alior, Allianz oraz Cemex. Kompleks Łopuszańska Business Park będzie wkrótce obiektem podwójnie certyfikowanym: poza uczestnictwem w programie GBP Komisji Europejskiej, inwestycja przechodzi proces certyfikacji BREEAM, dla której planowane jest uzyskanie oceny „very good”. Będzie to już siódmy projekt Ghelamco z certyfikatem BREEAM.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×