Tu jesteś:

Katowice Business Point sprzedany

Adventum International, zarządca butikowych funduszy inwestycyjnych z siedzibą na Malcie, nabył Katowice Business Point (KBP) - biurowiec znajdujący się w Katowicach.

KBP został wybudowany w 2010 roku przez Ghelamco, jako sztandarowy projekt dewelopera w Katowicach. Nieruchomość znajduje się przy ulicy Chorzowskiej, w najbardziej dynamicznie rozwijającej się części miasta, tuż obok Silesia City Center, w doskonałej lokalizacji - w sąsiedztwie autostrady i środków transportu publicznego a także z bardzo dobrym dojazdem na lotniska w Pyrzowicach i Krakowie-Balicach.

en 11-kondygnacyjny, nowoczesny budynek biurowy klasy A charakteryzuje się prostym i jasnym planem piętra, wysokimi standardami jakości oraz posiada zielony certyfikat BREEAM "Very good". Oferuje ok. 17 500 metrów kwadratowych powierzchni najmu, a głównym najemcą jest Tauron Polska Energia SA, największy dystrybutor energii w Polsce.

Pozyskanie Katowice Business Point to czwarta inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej w ramach funduszu Adventum QUARTUM, zrealizowana w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy.

Ta akwizycja potwierdza zdolność Adventum International do realizacji transakcji o złożonej strukturze finansowania, gdzie kupiono spółkę, będącą częścią większego portfela i dla celów transakcji pozyskano nowe finansowanie. Jako zarządzający funduszem "Mid-Cap" poszukujemy dalszych inwestycji typu "core+" oraz "value-add" w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i w Rumunii. W 2020 roku planujemy zrealizować kolejne dwie transakcje w ramach funduszu Adventum QUARTUM - komentuje  Andras Marton, dyrektor w Adventum International.

Za finansowanie transakcji odpowiadał Santander Bank Polska SA, a CBRE doradzało kupującemu w zakresie finansowania.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×