Tu jesteś:

Już sześć projektów Ghelamco ma certyfikat BREEAM

Crown Square

Sześć biurowców Ghelamco, o łącznej powierzchni prawie 170 tys. mkw., posiada już certyfikat BREEAM. W trakcie procesu certyfikacji są dwie kolejne inwestycje, w tym flaowy projekt dewelopera – Warsaw Spire. Ghelamco to jedyny deweloper w Polsce, który posiada tak pokaźne portfolio powierzchni biurowej, certyfikowanej europejskim świadectwem BREEAM.

Europejski certyfikat BREEAM, który otrzymało już 6 projektów Ghelamco, uwzględnia różne aspekty zrównoważonego budownictwa i ocenia budynki jako całość, mającą zagwarantować m.in. jak najlepszy komfort użytkowania. BREEAM został przyznany inwestycjom:  Trinity Park III (pierwszy w Polsce certyfikat przyznany w 2010 r.),  Katowice Business Point, Crown Square, Mokotów Nova, Senator i T-Mobile Office Park.

Certyfikacja BREEAM umożliwia uzyskanie oceny na jednym z pięciu poziomów: „pass”, „good”, „very good”, „excellent”  oraz „outstanding”.  Pięć projektów Ghelamco otrzymało ocenę BREEAM na poziomie „very good”, a najnowsza inwestycja Ghelamco – T-Mobile Office Park – na prawie najwyższym poziomie „excellent”.

Uzyskanie świadectwa BREEAM to proces wieloetapowy i bardzo czasochłonny. Konieczne jest podjęcie współpracy z licencjonowanym asesorem, który czuwa nad realizacją poszczególnych kryteriów certyfikacji. W ramach certyfikacji BREEAM obiekty oceniane są według 9 różnych grup kryteriów, z których największą wagę przykłada się do: rozwiązań wpływających na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników, zużycie energii (co determinuje m.in. poziom oszczędności finansowych eksploatacji budynku) oraz użytych materiałów.

Aktualnie wszystkie inwestycje Ghelamco od samego początku budowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i spełniają kryteria certyfikatu BREEAM.  W trakcie certyfikacji jest już inwestycja Łopuszańska Business Park (ok. 17 tys. mkw.) dla której planowane jest uzyskanie certyfikatu na poziomie „very good”,, oraz flagowy projekt Ghelamco – Warsaw Spire, który oferuje 100 tys. mkw.  powierzchni biurowej i jest największym powstającym obecnie w Europie projektem biurowym, który również od samego początku realizowany jest według standardów BREEAM.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×