Tu jesteś:

Jessica pomoże odnowić centrum Gliwic

Bank Ochrony Środowiska podpisał czternastą w Polsce umowę w ramach inicjatywy Jessica. Celem projektu wartego ponad 5 mln zł. będzie rewitalizacja zespołu budynków w centrum Gliwic oraz utworzenie tam nowoczesnych i atrakcyjnych powierzchni usługowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

BOŚ, Zarząd Budynków Miejskich i Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Gliwicach podpisały umowę na finansowanie inwestycji „Rewitalizacja zespołu budynków przy ul. Pszczyńskiej 44 w Gliwicach poprzez utworzenie powierzchni biurowych i usługowych”.
Projekt zakłada remont zdewastowanego budynku biurowego, w którym powstaną nowoczesne lokale biurowe i usługowe na wynajem. W ramach projektu planowane jest również stworzenie miejsc parkingowych w miejscu budynku, który zostanie wyburzony. Całkowity koszt realizacji inwestycji to 5,5 mln zł, z czego 1,75 mln zł to pożyczka pochodząca ze środków finansowych inicjatywy Jessica. To szóste w województwie śląskim przedsięwzięcie realizowane za pośrednictwem BOŚ Banku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×