Tu jesteś:

J.W. Construction wybuduje we Wrocławiu kompleks hotelowo-biurowo-apartamentowy

Spółka J.W. Construction Holding S.A. zawarł umowę joint venture dotyczącą współpracy przy realizacji prestiżowego projektu hotelowo-apartamentowego OVO we Wrocławiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach inwestycji ma zostać zrealizowany między innymi Hotel Hilton w standardzie 5 gwiazdek. Udział Spółki w realizacji projektu jest kolejnym krokiem w stronę dywersyfikacji źródeł jej przychodów.

Umowa przewiduje, że J.W. Construction kupi od cypryjskiego Star Enterprises Limited 50 proc. udziałów Wings Properties. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na ponad 330 mln zł - do 22 mln euro z tej kwoty ma zapewnić J.W. Construction. 2 mln euro trafi na rachunek escrow, reszta zostanie uruchomiona po uzyskaniu przez Wings Properties finansowania zewnętrznego 60 proc. wartości robót. Po uzyskaniu finansowania zewnętrznego przez Wings Properties będą one stopniowo uruchomiane w miarę postępu prac.

- Tak jak zapowiadaliśmy, sukcesywnie wkraczamy w rynek powierzchni hotelowych i biurowo – handlowych. Wrocławska inwestycja ma stać się naszą nową wizytówką. Nabyliśmy 50 proc. udziałów w Wings Properties, spółce która posiada prawo do realizacji bardzo lukratywnego projektu o szacowanej wartości nakładów na ok. 330 mln zł. Spółka ta poszukiwała inwestora, który dopełniłby wymagany wkład własny łącznie do 40 proc. wartości robót. My zaś szukaliśmy projektu, w którym moglibyśmy wykorzystać nasz potencjał wykonawczy, a także takiego, który wpisywałby się w nasze port folio. W projekcie będą bowiem prócz hotelu powierzchnie handlowe, biurowe i apartamenty. To bardzo rentowny projekt, i zapewne wpłynie pozytywnie na wyniki Grupy - mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor pionu ekonomicznego J. W. Construction.

Warunkami zawieszającymi umowę są uzyskanie przez Star Enterprise Limited zgody Banku Raiffeisen na zbycie 50 proc. udziałów Wings Properties oraz zgoda Hilton Manage na przystąpienie J.W. Construction do konsorcjum. Giełdowa firma ma ponadto zapewnić Wings Properties zawarcie umowy pożyczki na 2 mln euro w ramach kwoty pożyczek do 22 mln euro. Spełnienie tych trzech warunków powinno nastąpić w ciągu 60 dni od zawarcia umowy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×