Tu jesteś:

Inwestycja biurowa w Lublinie w rękach sądu

Jak informuje Strefa biznesu - w najbliższych tygodniach rozstrzygnie się przyszłość inwestycji u zbiegu ul.Peowiaków i Kołłątaja w Lublinie. Lubelski deweloper chce tam postawić nowoczesny biurowiec. Jeśli sąd wyda pomyślny wyrok, budowa ruszy na wiosnę.

Inwestycja planowana jest od sześciu lat. W tej chwili sprawą zajmuje się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. To wyniku ubiegłorocznej decyzji generalnego konserwatora zabytków, który uchylił pozwolenie na budowę. Uznał, że projektowana kamienica nie pasuje do zabytkowego śródmieścia Lublina. Inwestor się odwołał. Dokładnie za trzy tygodnie, sąd zdecyduje czy ma rację.

W sprawie słano kolejne wnioski i odwołania.Dokumenty przechodziły z urzędu do urzędu. Wreszcie trafiły do generalnego konserwatora zabytków. Mieszkańcy sąsiedniej kamienicy wskazali bowiem na uchybienia formalne przy wydawaniu pozwolenia na budowę. Wydając decyzję,konserwator nie odniósł się jednak do formalności, a proponowanej formy budynku.

Deweloper przekonuje, że jest gotowy do rozpoczęcia budowy. Jeśli wyrok sądu będzie pomyślny, prace mogą ruszyć wczesną wiosną. Potrwają do końca przyszłego roku.

Inwestycja u zbiegu ul. Peowiaków i Kołłątaja miała ruszyć przed sześcioma laty. Projekt jest wciąż aktualny. Gmach o pięciu kondygnacjach ma pomieścić biura, lokale usługowe i handlowe. Możliwe, że na ostatnim piętrze powstaną apartamenty. Budynek stanie na 300-metrowej działce.Przedsiębiorca kupił ją od miasta jeszcze w 2004 roku. Wcześniej stały tam kawiarniane ogródki.

Źródło: Strefa Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×