Tu jesteś:

Inwestycja TDJ Estate przy Spodku przyspiesza

Rozbiórka biurowca na działce kupionej przez TDJ Estate

Firma TDJ Estate otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę kompleksu biurowego, który zostanie zrealizowany na działce w centrum Katowic, w sąsiedztwie „Spodka” oraz powstałej niedawno, kosztem blisko miliarda złotych,  Strefy Kultury. Decyzja została wydana przez Urząd Miasta Katowice 23 listopada br. i ­– w skutek braku odwołań ze strony uprawnionych instytucji – zyskała status ostatecznej.

Wydanie pozwolenia na budowę to potwierdzenie naszych wcześniejszych deklaracji, że prace nad inwestycją odbywają się wielotorowo i są już mocno zawansowane. Natomiast nie jest to jeszcze czas na przedstawienie wszystkich szczegółów, ponieważ dokładny kształt projektu zależy od wielu elementów, co do których stosowne decyzje zostaną powzięte w kolejnych miesiącach – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

Pewne jest, że obok Spodka powstanie kompleks dwóch wysokościowców połączonych podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie przeznaczona na funkcję biurową, która zostanie uzupełniona o przestrzeń handlowo - usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Przesądzone jest także, że projekt będzie fazowany – obiekty nie powstaną równolegle, lecz w dwóch etapach, z przesunięciem czasowym. 

Projekt kompleksu biurowego tworzymy wspólnie z bytomską Medusa Group. Jej przedstawiciele są odpowiedzialni za całokształt dokumentacji architektonicznej nowego obiektu.– mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

Równolegle realizowany jest ostatni etap prac rozbiórkowych biurowca, który od początku lat 70-tych znajdował się na działce w centrum miasta. Teren o powierzchni nieco ponad 0,7 ha został nabyty przez TDJ Estate w 2013 r. za kwotę 29 mln zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×